ساختار دانشکده
صفحات پر کاربرد
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 1271
بازديدکنندگان امروز: 730
کل بازديدکنندگان: 3944203
بازديدکنندگان آنلاين: 2
زمان بارگذاري صفحه: 0.7344 ثانيه
راهنمای انتخاب واحد اینترنتی

دانشكده بهداشت دانشگاه علوم پزشكي قم

دانشجویان گرامی با سلام و آرزوی موفقیت، لطفا پیش از انجام انتخاب واحد به نکات زیر توجه نمایید: - تاریخ انتخاب واحد اینترنتی شما در قسمت تقویم آموزشی سال جاری مشخص شده است. بر اساس ماده 3 آیین­ نامه آموزشی، عدم مراجعه دانشجو برای انتخاب واحد بدون اطلاع و عذر موجه به منزله ترک تحصیل است و دانشجو اخراج خواهد شد. بدیهی است عذر موجه باید به تأیید دانشکده و دانشگاه برسد. - با توجه به اینکه انتخاب واحد کلیه دانشجویان صرفاً توسط خود دانشجویان انجام شده و هیچ گونه ورود اطلاعاتی توسط ادارات آموزش دانشکده­ها و دانشگاه صورت نمی­ گیرد، مسؤولیت صحت دروس درج شده، با خود شما خواهد بود. لذا، لازم است دقت لازم را داشته باشید. - طبق تصمیمات متخذه، دانشجویان ذیل مجاز به انتخاب واحد نمی­باشند. لذا، چنانچه نام شما جزو یکی از گروه­های زیر است، با استفاده از توضیحات ذیل، در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل مربوطه اقدام نمایید تا امکان انجام انتخاب واحد در مهلت قانونی برای شما فراهم گردد. • دانشجویان اتباع خارجی که تا این تاریخ نسبت به ارائه روادید (ویزا) تحصیلی و یا واریز مبلغ شهریه خود به دانشگاه اقدام ننموده­اند. • دانشجویانی که متقاضی میهمانی یا انتقال به سایر دانشگاه­ها بوده­اند و برای آنها معرفی­نامه به سایر دانشگاه­ها صادر شده است. این دانشجویان برای انجام انتخاب واحد، موظفند نامه مخالفت دانشگاه مقصد با تقاضای مربوطه را به دانشگاه ارائه نموده و یا به صورت کتبی، از درخواست خود اعلام انصراف نمایند. مرحله اول: برای ورود به سامانه مدیریت امور آموزشی (سما)، شماره دانشجویی را در قسمت کد کاربری و شماره شناسنامه را در قسمت کلمه عبور وارد کنید. حروف تصویر را هم به دقت وارد نمایید. توضیح 1: دانشجویان اتباع خارجی، در این قسمت، 4 رقم آخر شماره دانشجویی را وارد کنند. توضیح 2: چنانچه قبلاً کلمه عبور خود را تغییر داده­اید ولی در ورود به سامانه با استفاده از کلمه عبور تغییر داده شده، با مشکل مواجهید، احتمال دارد سامانه مجدداً شماره شناسنامه شما را به عنوان کلمه عبور قرار داده باشد. توضیح 3: توصیه می­شود پس از ورود به سامانه، حتماً کلمه عبور خود را تغییر دهید تا از عدم ورود افراد دیگر که به هر نحو شماره دانشجویی و شماره شناسنامه شما را می­دانند در انتخاب واحد شما اطمینان حاصل کنید.


 

 چنانچه سیستم از شما درخواست کرد، کد ملی خود را وارد کنید و یا کد ملی را که سیستم به شما نشان می­دهد، بررسی و تأیید کنید. دانشجویان اتباع خارجی در این قسمت عدد 1 را 10 بار تکرار نمایند (1111111111). در صورت نمایش مجدد صفحه فوق، بار دیگر، کد کاربری و کلمه عبور را وارد نمایید. صفحه زیر برای شما به نمایش درخواهد آمد. برای انجام انتخاب واحد، گزینه مربوطه را انتخاب نمایید. صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد:


 

لیست دروس ارائه شده را می­توانید با استفاده از گزینه دروس ارائه شده در نیمسال در سمت راست صفحه فوق نیز مشاهده نمایید. برای اطمینان بیشتر و راحتی شما، لیست دروس و برنامه­های رشته­های مختلف تحصیلی در انتهای همین صفحه نیز آورده شده است. لطفاً کد درس و کد گروه دروس مورد نظر را از برنامه ارائه شده توسط دانشکده و گروه آموزشی مربوط به خود یادداشت کنید. حال به صفحه انتخاب واحد بروید و کد درس و کد گروه را در قسمت مربوطه وارد کنید. پس از درج کد درس و گروه هر درس، گزینه اضافه به لیست را انتخاب کنید. در صورتی که درسی را به اشتباه وارد کرده­اید، پس از کلیک بر روی درس مربوطه، گزینه پاک کنم را کلیک و دکمه حذف درس مورد نظر را فشار دهید. پس از درج کلیه واحدهای مورد نظر، گزینه ثبت نهایی دروس را انتخاب نمایید. توضیح 1: در هنگام انتخاب دروس مورد نظر از گذرانده شدن دروس پیش­نیاز مربوط به هر درس اطمینان حاصل کنید. در صورت عدم رعایت پیش­نیازها، اداره آموزش نسبت به حذف درس مذکور در هر زمان از نیمسال تحصیلی که باشد، اقدام نموده و دانشجو حق اعتراض نخواهد داشت. توضیح 2: چنانچه در نیمسال قبل مشروط شده­اید، برابر مقررات حق انتخاب بیش از 14 واحد درسی را ندارید. توضیح 3: در انتخاب دروس خود از عدم تداخل ساعات ارائه دروس انتخابی خود اطمینان حاصل کنید. توضیح 4: با توجه به تشابه اسمی برخی از دروس در رشته­های مختلف، مطمئن شوید که درس مربوط به رشته خود را انتخاب کرده­اید. تشخیص دروس تخصصی هر رشته با استفاده از کد درس امکان­پذیر است. (برای دروس تخصصی، 3 رقم اول کد دروس در رشته­های مختلف بدین شرح است: کاردانی بهداشت محیط- 301، کاردانی بهداشت حرفه­ای (به جز دروس سرفصل قدیم) - 302، کارشناسی ناپیوسته بهداشت محیط - 303، کارشناسی پیوسته بهداشت محیط - 304، کاردانی بهداشت عمومی - 305، کارشناسی ناپیوسته بهداشت عمومی - 306)


  شروع انتخاب واحد