ساختار دانشکده
صفحات پر کاربرد
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 3321
بازديدکنندگان امروز: 42
کل بازديدکنندگان: 3951273
بازديدکنندگان آنلاين: 1
زمان بارگذاري صفحه: 0.7344 ثانيه
منشور اخلاقی
منشور اخلاقی دانشکده بهداشت
1- ما همگی به این موضوع توجه اکید داریم که احکام شرع مقدس اسلام، بیانیه مأموریت سازمانی دانشگاه، قوانین و دستورالعمل های فعلی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و همچنین وجدان بیدار و آگاه اعضای هیات علمی وکارکنان خدوم شاغل در دانشکده همه و همه بر حرمت تمامی انسانها و کرامت انسانی تکیه دارند و ما نیز به تأسی از این قوانین و احکام منور و مقدس ، آنها را سرلوحه خدمت در عرصه مقدس سلامتی قرار داده و امیدواریم بتوانیم تمامی رفتار و عملکردمان را منطبق با آنها نماییم.
2- ما معتقدیم برای انجام وظایفمان به صورت مؤثر و کارآمد همراه با سرعت، دقت، صحت و منطبق با قوانین و مقررات سازمانی بایستی اخلاق حرفه ای را به طور کامل رعایت کرده و در صورت مشاهده هر گونه سوء استفاده از شغل و موقعیت شغلی و بروز خطا و انحراف خود را ملزم به برخورد قانونی با فرد خاطی می‌دانیم و اعتقاد راسخ داریم که اگر فعالیت‌هایمان را بر اساس روش‌های مستند و مورد قبول و بر اساس ضابطه انجام دهیم هیچگونه مشکلی بروز نخواهد کرد و در نهایت جلب رضایت دانشجویان نیز حاصل خواهد شد.
3- ما معتقدیم برای ایجاد جو سالم پر از تفاهم در محیط دانشکده بایستی از شایعه‌سازی، تهمت، غیبت، خبرچینی و هر اقدامی که صمیمیت و اعتماد کارکنان را تضعیف می‌کند، پرهیز شده و صفات رازداری و صداقت، محبت، خدمت به دانشجو را سرلوحه فعالیت‌ها و وظایف خویش قرار دهیم و سعی نماییم با استفاده صحیح از اختیارات و قدرت سازمانی خود حس مسئولیت و پاسخگویی در برابر دانشجویان را تقویت و دانشکده را در تحقق و نیل به اهداف عالیه آن مساعدت نماییم.
4- در دانشکده کلیه اعضای هیات علمی ، کارمندان و ودانشجویان موظفند از پوشش مناسب منطبق با فرهنگ و عرف جامعه اسلامی استفاده کرده و از مصرف دخانیات به عنوان عامل بسیاری از بیماری‌ها وسرطان‌ها در محیط اداری پرهیز نمایند.
5- ما با اعتقاد راسخ به اولویت و ارجحیت امر پیشگیری و بهداشت بر امر درمان و عنایت به تأثیر بی‌بدیل و غیر قابل انکار اصل آموزش و اطلاع رسانی در حفظ و ارتقاء سلامتی آحاد جامعه، بر آنیم این اصل را در برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خویش مدنظر قرار داده و از رهگذر کاربردی نمودن اصل آموزش در ابعاد نظری و عملی بتوانیم در جهت نیل به هدف متعالی و مقدس حفظ و ارتقاء سلامتی تک تک افراد جامعه گام برداشته و اقدامات شایسته و لازم را در این خصوص انجام دهیم.
6- ما خود را ملزم به رعايت اصول و مفاد زير در ارایه کلیه خدمات و انجام وظایف سازمانی خود می دانیم:
• اصل حاکمیت قانون و برابري :
همه دانشجویان ، کارمندان و اعضای هیات علمی در برابر قوانین ومقررات برابرند و بايد با همه آنان، شرايط مشابه و رفتار يكسان داشت .
• اصل مردم مداري :
هدف نهايي از تاسیس دانشکده تربیت دانشجویان با سواد و متعهد با ارائه خدمات بهتر به آنها است. اعضای هیات علمی و كارمندان بايد در گفتار، كردار و نگرش‌هاي خود « خدمتگزاري و رعایت اخلاق حرفه ای » را متجلي سازند.
• اصل احترام و اعتماد :
كارمندان در تعاملات و رفتارهاي خود با ساير افراد از قبيل مافوق‌ها،‌ زيردستان، همكاران و دانشجویان بايد احترام آنان را حفظ نمايند. به انتظارات و احساسات ديگران اهميت قائل شده و بر مبناي اعتماد به طرف مقابل عمل كنند.
• اصل مسئولیت پذیری و پاسخگويي :
اعضای هیات علمی وكارمندان مسئوليت تصميمات و اقدامات خود را بر عهده گرفته و در مورد آنها به دانشجویان و مراجع ذيصلاح پاسخگو باشند.
• اصل شفافيت :
كارمندان واعضای هیات علمی بايد تمام اطلاعات مربوط به امور و فرايندهاي جاري دانشکده ( به غير از اموري كه در زمره اسناد و اطلاعات طبقه‌بندي شده قرار دارد ) را به طور شفاف در چهارچوب مقررات و ضوابط در اختيار ذينفعان قرار دهند. اين اطلاعات ضمن مشخص كردن فرآيندهاي سازماني مبناي پاسخگويي كارمندان به دانشجویان و مراجع ذيصلاح را فراهم مي‌آورد.
• اصل تعهد و وفاداري به سازمان:
كارمندان واعضای هیات علمی بايد نسبت به دستگاه متبوع خود و اهدف، ‌مأموريت‌ها و ضوابط آن متعهد و وفادار باشند و با علاقه‌مندي و تمام توان از طريق انجام صحيح وظايف و مسئوليت‌هاي شغلي و سازماني در راستاي تحقق اهداف و مأموريت‌هاي دانشکده تلاش نمايند.
• اصل رعایت نظم و انظباط اداری و وقت شناسی :
حضور به موقع در محل کار، جلسات و کلاس های درس و رعایت وقت شناسی در برخورد با همکاران و دانشجویان