ساختار دانشکده
صفحات پر کاربرد
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 616
بازديدکنندگان امروز: 603
کل بازديدکنندگان: 3647418
بازديدکنندگان آنلاين: 11
زمان بارگذاري صفحه: 0.9984 ثانيه
معرفی کتابخانه

معرفی کتابخانه دانشکده بهداشت

این کتابخانه همزمان با تأسیس دانشکده در سال 1379 آغاز به کار نمود و هم اکنون بیش از 12000 نسخه کتب تخصصی به زبان فارسی و انگلیسی در رشته های بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای در خود جای داده است. به علاوه، خدمات جستجوی اینترنت، نشریات الکترونیکی و پایگاههای اطلاعاتی نیز در این کتابخانه به اساتید و دانشجویان ارائه می گردد.

 

آمار منابع موجود در کتابخانه

منابع موجود در کتابخانه شامل:

1)     کتاب های فارسی 11000 نسخه و کتابهای لاتین 1200 نسخه

2)     نشریات فارسی 25 عنوان و نشریات لاتین 15 عنوان

3)     پایان نامه 150 عنوان

4)     سی دی های آموزشی 50 حلقه

 

شرایط استفاده از کتابخانه

مراجعین (اساتید، کارکنان، دانشجویان و همچنین افراد دیگر) می توانند بر اساس مقررات موجود به شرح ذیل از امکانات کتابخانه استفاده نمایند.

1)     اعضای هیئت علمی تعداد 5 جلد کتاب به مدت 30 روز

2)     دانشجویان کارشناسی ارشد تعداد 3 کتاب به مدت 20 روز

3)     دانشجویان کاردانی و کارشناسی تعداد 3 کتاب به مدت 15 روز

4)     کارمندان رسمی و پیمانی تعداد 3 کتاب به مدت 20 روز

5)     اساتید حق التدریس و افراد غیر عضو بر اساس آیین نامه کتابخانه می توانند منابع را در محل با ارائه کارت ملی استفاده نمایند.

 

 

خدمات ارائه شده در کتابخانه

بخش امانت و مخزن

خدمات این بخش شامل امانت کتاب و تمدید کتاب برای مراجعین بر اساس ضوابط کتابخانه می باشد. این بخش به صورت قفسه باز بوده و کتابها بر اساس رده بندی کنگره فهرست نویسی شده اند.

 

بخش مرجع

شامل دایرة المعارف ها، راهنماها، واژه نامه ها، پایان نامه ها، سالنامه ها، دستور نامه ها و ... می باشد که در فقط در سالن مطالعه قابل استفاده می باشند و امانت داده نمی شوند.

 

بخش نشریات

نشریات لاتین و فارسی به صورت طبقه بندی شده در قفسه مجلات قابل دسترسی می باشند و اعضاء می توانند در سالن مطالعه از این عناوین استفاده نمایند ولی امکان امانت گرفتن مجلات وجود ندارد.

 

بخش سالن مطالعه

سالن مطالعه برای استفاده مراجعین در نظر گرفته شده است که از ساعت 7:30 الی 16 آماده ارائه خدمات می باشند.

 

منابع اطلاعاتی کتابخانه

حوزه موضوعی

بیشترین منابع موجود در کتابخانه در حوزه بهداشت محیط، بهداشت حرفه ای، بهداشت عمومی، آموزش بهداشت می باشد ولی در حوزه های دیگر مانند ادبیات ، معارف اسلامی، شیمی، فیزیک، ریاضیات، آمار، کامپیوتر، مدیریت هم منابعی در کتابخانه موجود می باشد.

 

اینترنت

جهت استفاده از اینترنت و پایگاههای اطلاعاتی می توان از سایت رایانه که شامل 20 دستگاه رایانه بوده و جهت انجام امور تحقیقاتی مراجعین در نظر گرفته شده است، استفاده نمود که همه روزه از ساعت 7:30 الی 16 آماده ارائه خدمات می باشد.

 

فضا و تجهیزات کتابخانه

کتابخانه دانشکده با مساحت تقریبی مجموعأ 150 مترمربع قرار دارد که در آن بخش های مخزن کتب فارسی و لاتین ، مرجع، نشریات، سالن مطالعه و میز امانت قرار دارد.